Я працювала старшою медсестрою у лікарні, а мене перевели без моєї згоди на посаду медсестри. Чи правомірні дії головного лікаря?

Згідно зі ст. 32 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком ситуацій, передбачених ст. 33 КЗпП, та в інших випадках, передбачених законодавством.

У зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Якщо попередні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за п.6 ст. 36 КЗпП України.

Отже, якщо ви не були повідомлені за 2 місяці, то таке переведення є незаконним і ви можете звернутись за захистом своїх прав до суду.

Матеріали підготував ВАСИЛЬ МОРОЗ, юрист
Інформаційно-довідкова газета ЮРИСТ КОНСУЛЬТУЄ 48/2006