МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 09-4082 від 04.12.96
м.Київ
 
Міністерствам, відомствам,
Раді Міністрів Автономної Республіки Крим
Обласним, Київській та Севастопольській
міським державним адміністраціям
Управлінню праці та зайнятості
обласних, Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій
Управлінням (відділам) у справах захисту
населення від наслідків аврії на ЧАЕС
У зв'язку із запитами з місць щодо порядку застосування пункту 8 статті 21 Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (в редакції від 06.06.96 N 230/96-ВР (230/96-ВР) ) і керуючись постановою Кабінету Міністрів УРСР від 23.07.91 N 106 (106а-91-п, 106б-91-п) Міністерство праці та Міністерство з питань надзвичаних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи за погодженням з Міністерством юстиції та Федерацією профспілок роз'яснюють.
Особам, віднесеним до категорії 2 (пункт 2 статті 14), передбачено відшкодування у встановленому законодавством порядку втраченого заробітку*, який вони мали до ушкодження здоров'я, якщо захворювання або каліцтво, що виникли у зв'язку з виконанням робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, призвели до стійкої втрати професійної працездатності (без встановлення інвалідності), що встановлено уповноваженою медичною комісією.
-------------------------
* сума, яка визначається в процентах до середньомісячного заробітку постраждалого, що відповідає ступеню втрати професійної працездатності, встановленої МСЕК.
Розмір відшкодування втраченого особами заробітку встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності і середньомісячного заробітку, який вони мали до ушкодження здоров'я.
Середньомісячний заробіток визначається за 12 або за бажанням потерпілого за останні повні 3 календарні місяці роботи, що передували даті встановлення стійкої втрати професійної працездатності в зв'язку з виконанням робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС.
Особам, які на момент встановлення стійкої втрати професійної працездатності не працюють, середньомісячний заробіток для визначення розміру втрати заробітку визначається в установленому вище порядку за останнім місцем роботи.
У випадку підвищення на підприємстві, в організації, установі в період, за який визначається середній заробіток, тарифних ставок (посадових окладів) середня заробітна плата коригується на коефіцієнт підвищення тарифних ставок (посадових окладів) на час встановлення стійкої втрати професійної працездатності.
Утрачений заробіток або його частина виплачується потерпілому власником у повному розмірі, незалежно від одержуваних ним пенсій, заробітку (доходу), стипендій.
Відшкодування власникам цих збитків провадиться за рахунок державного бюджету.
При встановленні таким особам інвалідності і віднесенні їх до категорії I виплата розміру втраченого заробітку припиняється.
Лист Мінпраці України від 27.02.95 N 06-660 (v-660205-95) вважати таким, що втратив чинність.
Заступник міністра праці
N 09-4082 від 04.12.96
Заступник міністра з питань надзвичайних
ситуацій та у справах захисту населення
від наслідків Чорнобильської катастрофи
І.В.Франдюк
В.М.Потіха
05.12.96 N 02-163/23