УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА
ПІДПРИЄМНИЦТВА
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
N 82/350 від 26.12.2000
м.Київ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 січня 2001 р.
за N 26/5217

Затверджено
Наказ Державного комітету
України з питань
регуляторної політики та
підприємництва і
Міністерства фінансів
України
26.12.2000 N 82/350
( z0024-01 )
( Документ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 628/582 (z1108-13) від 12.06.2013 )

Ліцензійні умови провадження господарської діяльності зі збирання, первинної обробки відходів і брухту дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння

1. Загальні положення

1.1. Ці Ліцензійні умови розроблені відповідно до Законів України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" (637/97-ВР) , "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (1775-14) . Вони встановлюють кваліфікаційні, організаційні, технологічні та інші вимоги для провадження господарської діяльності зі збирання, первинної обробки відходів і брухту дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння (далі - дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння).
1.2. Ліцензійні умови є обов'язковими для суб'єктів господарювання всіх форм власності, які збирають, здійснюють первинну обробку відходів і брухту дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння.
1.3. У межах діяльності зі збирання, первинної обробки відходів і брухту дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння здійснюються такі види робіт:
а) збирання, первинна обробка твердих і рідких срібловмісних відходів;
б) збирання, первинна обробка брухту і відходів дорогоцінних металів від списаної електронної техніки, виведеного з експлуатації обладнання, приладів, комплектувальних виробів, деталей тощо;
в) збирання, вилучення дорогоцінного каміння з відпрацьованих або виведених з експлуатації інструментів та інших виробів технічного призначення, а також з відходів, що містять дорогоцінне каміння.
1.4. Ліцензуванню не підлягає господарська діяльність, пов'язана зі збиранням брухту і відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння власного виробництва.
1.5. Визначені в цих Ліцензійних умовах терміни вживаються у такому значенні:
збирання брухту і відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння - виявлення та накопичення брухту і відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння у місцях їхнього утворення;
первинна обробка - сукупність процесів сортування, поділу, піротехнічного і радіаційного контролю.
1.6. Органом, що видає ліцензії, є Міністерство фінансів України.
1.7. Видача, переоформлення та анулювання ліцензій, видача дублікатів ліцензій, ведення ліцензійних справ та ліцензійних реєстрів здійснюються Управлінням контролю за обігом дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння Міністерства фінансів України у порядку й терміни, що визначені Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (1775-14) .
1.8. Ліцензія на збирання, первинну обробку відходів і брухту дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння є документом, що дає право суб'єкту господарювання на здійснення конкретного виду або всіх видів робіт, передбачених п. 1.3, у разі дотримання ним ліцензійних умов здійснення цієї діяльності в межах території України.

2. Ліцензійні умови провадження господарської діяльності зі збирання, первинної обробки відходів і брухту дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння

2.1. Загальноорганізаційні вимоги
2.1.1. Суб'єкт господарювання повинен дотримуватися вимог:
а) Законів України: "Про підприємництво" (698-12) , "Про підприємства в Україні" (887-12) , "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" (637/97-ВР) , "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (1775-14) ;
б) постанови Кабінету Міністрів України
від 15.03.99 N 383 (383-99-п) "Питання переробки брухту та відходів, що містять дорогоцінні метали";
в) Державних стандартів України:
     ДСТУ 2250-93            Брухт та відходи дорогоцінних металів
                             і сплавів. Терміни та визначення,
     ДСТУ 2964-94            Брухт та відходи дорогоцінних металів
                             і сплавів. Загальні технічні умови,
     ДСТУ 2897-94            Брухт та відходи дорогоцінних металів
                             і сплавів. Відбір та підготовка проб,
     ДСТУ 2829.0-94          Брухт та відходи дорогоцінних металів
                             і сплавів. Загальні вимоги до методів
                             аналізу.
При цьому в кожному випадку враховується специфіка конкретного виду робіт згідно з переліком, зазначеним у п.1.3 цих Ліцензійних умов;
г) інших чинних нормативних актів.
2.1.2. Суб'єкт господарювання повинен забезпечити відповідність матеріально-технічної бази вимогам нормативних документів щодо збирання, зберігання, транспортування, реалізації, первинної обробки брухту і відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, охорони праці та охорони навколишнього середовища від забруднення.
2.2. Спеціальні вимоги до збирання, первинної обробки брухту і відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння
2.2.1. Збирання, первинна обробка брухту та відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння здійснюються за умови наявності технічного та технологічного регламентів (далі - регламент), розроблених відповідно до законів та інших нормативних актів, що діють у сфері, пов'язаній з обігом дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, та затверджених наказом керівника суб'єкта господарської діяльності.
Регламент повинен містити вимоги до рівня технології, комплексу технологічного обладнання, умов ефективної та безпечної його експлуатації, якості вихідної продукції, комплексного й раціонального використання відходів і брухту дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та вимоги щодо техніки безпеки й охорони навколишнього середовища.
2.2.2. Суб'єкт господарювання повинен:
а) керуватися у своїй діяльності Інструкцією про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 6 квітня 1998 року N 84 (z0271-98) , зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 28 квітня 1998 року за N 271/2711;
б) розробити та затвердити (наказом керівника) схеми руху брухту та відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння на виробничих дільницях та місцях зберігання з урахуванням складу вихідної сировини, умов конкретного виробництва, особливостей технологічного процесу та вимог до кінцевої продукції;
в) направляти брухт та відходи дорогоцінних металів суб'єктам господарювання, що здійснюють їх переробку, на підставі договорів;
г) забезпечити схоронність дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, їхнього брухту та відходів при збиранні, первинній обробці, зберіганні та транспортуванні.
2.3. Спеціальні вимоги до пакування відходів і брухту дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння
2.3.1. Суб'єкти господарювання зобов'язані пакувати брухт та відходи дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння у тару, яка забезпечуватиме їхнє зберігання при транспортуванні.
Порошкові відходи платини й металів платинової групи необхідно затарювати в поліетиленові бачки або мішки із щільної тканини й пакувати в ящики.
2.3.2. Пакування повинно здійснюватися окремо за видами брухту і відходів (шлак, шлам, стружка тощо).
Не допускається змішування брухту і відходів, які мають різний вміст дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.
2.3.3. Вага одного місця не повинна перевищувати:
для відходів і брухту срібла - 40 кг;
для відходів і брухту золота, платини і металів платинової групи - 20 кг.
Допускається в окремих випадках відхилення від ваги одного багажного місця за погодженням із споживачем.
2.3.4. Не допускається відправлення на переробні підприємства вибухонебезпечних, радіоактивних та отруйних відходів, а також горючих та рідких металів, які містять дорогоцінні метали.
2.4. Спеціальні вимоги до виробничих та складських приміщень
2.4.1. Приміщення, у яких здійснюються операції з брухтом та відходами дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, повинні бути обладнані засобами охоронної та пожежної сигналізації.
2.4.2. Площі виробничих приміщень повинні забезпечувати одночасне зберігання готової продукції (підготовлених відходів) і не менше ніж тридобовий запас відходів.
2.4.3. Складські приміщення повинні мати відсіки при складуванні однорідних партій брухту і відходів об'ємом понад 50 куб. м. Партії меншого об'єму складують у коробки. Пакети з брухтом і відходами складують у штабелі.
Начальник Управління ліцензування
видів господарської діяльності
Департаменту реєстрації та
ліцензування Державного
комітету України з питань
регуляторної політики та
підприємництва
Начальник Управління контролю за
обігом дорогоцінних металів і
дорогоцінного каміння Департаменту
зовнішніх економічних зв'язків
Міністерства фінансів України
О.В.Єфремов
В.В.Видолоб