Звіт

постійної комісії обласної ради з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації про роботу за період з листопада 2015 року по листопад 2016 року

 

Постійна комісія з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації створена рішенням обласної ради І сесії VІІ скликання від 25 листопада 2015 року № 5-VІІ.

У складі постійної комісії шість депутатів: Гусаров Олександр Сергійович – голова постійної комісії; Кошеленко Віталій Анатолійович - заступник голови постійної комісії; Гармаш Олексій Олександрович - секретар постійної комісії; Райнін Ігор Львович, Юрченко Вікторія Едуардівна – члени комісії.

Свою роботу комісія здійснює відповідно до плану роботи обласної ради,  плану роботи комісії та щотижневих планів основних заходів обласної ради. Основними принципами діяльності комісії є: законність, гласність, рівноправність, доцільність, функціональність, наукова обґрунтованість, колегіальність, вільне обговорення і вирішення питань та прийняття рішень.

З моменту набуття  повноважень депутати працюють у трьох напрямках:

-                 як депутат, який знає турботи і сподівання свого електорату та одержав від них пропозиції і доручення;

-                 як член постійної комісії, який узагальнює доручення, звернення і листи всіх виборців, і працює по них у профільному напрямі;

-                 як депутат обласної ради, який бере участь у процесі вироблення та прийняття рішень на сесіях обласної ради.

Успішне виконання членами постійної комісії покладених на них завдань залежить від багатьох факторів. Це є ефективна організація праці, правильне  планування роботи та своєчасний системний контроль за станом виконання рішень після їх ухвалення на засіданнях постійної комісії та сесіях обласної ради.

Постійна комісія, відповідно до Положення про постійні комісії розглядала:

-                 питання щодо підтримки діяльності засобів масової інформації органів місцевого самоврядування та регіональних видань;

-                 пропозиції щодо фінансування, управління, заснування та реорганізації засобів масової інформації обласної ради, призначення і звільнення їх керівників;

-                 питання реформування відповідно до закону комунальних друкованих засобів масової інформації та їх редакцій;

-                 питання та пропозиції щодо реалізації заходів по забезпеченню прав людини, свободи слова та інформації;

-                 питання щодо забезпечення інформованості ЗМІ про діяльність обласної ради;

-                 питання щодо забезпечення свободи слова, мовної політики, інформації;

-                 попередньо у встановленому Регламентом обласної ради порядку розглядає електронні петиції, які  надходять до обласної ради  відповідно до ст.23-1 Закону України "Про звернення громадян";

-                 інші питання в межах компетенції ради.

Депутати постійної комісії протягом звітного періоду:

-          підтримували зв’язки з політичними партіями та громадськими об’єднаннями, відповідними комітетами Верховної Ради України;

-          сприяли проведенню заходів з питань сфери діяльності комісії та брали в них участь;

-          здійснювали контроль за виконанням рішень ради за напрямами діяльності  комісії, власних рекомендацій;

-          здійснювали контроль за виконанням делегованих повноважень обласною радою обласній державній адміністрації в межах компетенції постійної комісії;

-          співпрацювали з відповідними структурними підрозділами обласної державної адміністрації;

-          співпрацювали з відповідними постійними комісіями обласних, міських і районних рад з питань профілю постійної комісії.

За період з листопада 2015 року по листопад 2016 року було підготовлено та проведено 6 засідань постійної комісії, на яких розглянуто 74 питання, з них:  рекомендовано винести на розгляд сесій обласної ради 48 питань; підготовлено спільно з профільними управліннями Харківської обласної державної адміністрації та підтримано 12 профільних проектів рішень обласної ради, а також  14 питань плану роботи постійної комісії на 2016 рік.

Важливим напрямком роботи постійної комісії, що сприяв розв’язанню питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації є здійснення контролю за станом виконання ухвалених рішень обласною радою та рекомендацій комісії.

Також постійна комісія систематично здійснює контроль за виконанням наступних програм:

·                Обласної цільової Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2016 – 2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 14 квітня 2016 року № 110-VIІ;

·                Програма інформатизації Харківської області «Електронна Харківщина» на 2014 – 2016 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 30 січня 2014 року № 937-VI;

·                Програми розвитку інформаційного простору Харківської області на 2016 – 2020 роки затвердженої рішенням обласної ради від 04 лютого 2016 року № 52-VІI;

·                Обласної програми «ІТ – Харківщина» на 2016 – 2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 04 лютого 2016 року № 52-VІI.

Протягом звітного періоду, в рамках Обласної цільової Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2016 – 2020 роки, депутати постійної комісії опікувалися питаннями підтримки діяльності громадських організацій інвалідів, ветеранів, громадських чорнобильських організацій, організацій ветеранів АТО. Було погоджено розподіл коштів на фінансову підтримку 14 громадських організацій.  

На засіданнях постійної комісії обговорюються та вирішуються питання  фінансування діяльності Комунального підприємства - редакції газети «Слобідський край».

На виконання Закону України  «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», дія якого поширюється на КП – РЕДАКЦІЯ ГАЗЕТИ «СЛОБІДСЬКИЙ КРАЙ» постійною комісією було ініційовано та розроблено відповідний проект рішення обласної ради. На IV сесії обласної ради 14 квітня 2016 року прийнято рішення обласної ради «Про реформування Комунального підприємства – редакціЇ газети «Слобідський край»». Депутати постійної комісії тримають на контролі процес реформування зазначеного підприємства та співпрацюють з керівництвом в цьому напрямку.

На засіданнях постійної комісії протягом звітного періоду розглядалися питання про підсумки фінансово-господарської діяльності обласних комунальних підприємств Харківської обласної ради, а саме: КП «ХАРКІВСЬКІ ОБЛАСНІ КОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ»; КП – редакція газети «Слобідський край»; КП «Регіональний інформаційний центр»; КП «Лозівська друкарня»; КП «Чугуївська міська друкарня»; Краснокутська районна друкарня; Богодухівська районна друкарня; Харківське комунальне видавництво «Оригінал»; Комунальний заклад редакційно-видавнича група Харківського тому серії «Реабілітовані історією»; Комунальний заклад обласна пошуково-видавнича редакція Книги пам’яті України.

Також, на засіданнях заслуховувалися керівники вищезазначених підприємств, термін дії контракту яких закінчувався в звітному році та приймалися відповідні рішення щодо подовження дії контрактів з визначенням термінів їх дії. По мірі надходження матеріалів протягом року депутати на засіданнях постійної комісії погоджували кадровий резерв на посаду керівників вищезазначених комунальних підприємств з відповідними рекомендаціями підвищення ефективності їх діяльності.

За підтримки постійної комісії 08 грудня 2016 року рішенням обласної ради № 311-VII було запроваджено обласний конкурс журналістських робіт «Історії успіху громад» та затверджено Положення про нього. Голова постійної комісії Гусаров О.С. представляє постійну комісію в персональному складі оргкомітету обласного конкурсу журналістських робіт «Історії успіху громад», метою якого є підвищення поінформованості та обізнаності жителів Харківської області про результати впровадження реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади.

З метою своєчасного попередження проблемних питань та визначення ефективних шляхів вирішення кризових ситуацій постійна комісія тісно співпрацювала з галузевими управліннями Харківської обласної державної адміністрації, як на рівні інформування про стан справ у профільних напрямках, так і під час участі в дискусіях, конференціях, семінарах, круглих столах, виїзних нарадах. Дані форми роботи сприяли встановленню дієвого двостороннього зворотного зав’язку зі структурними підрозділами органів виконавчої влади та оперативному результативному втручанню у процес забезпечення надання якісних послуг населенню області.

З метою дієвого контролю за станом використання місцевими бюджетами субвенцій з державного бюджету в рамках повноважень депутати постійної комісії періодично розглядають зазначені питання на засіданнях комісії з запрошенням начальників профільних управління Харківської обласної державної адміністрації.

Члени постійної комісії регулярно проводять прийоми виборців у закріплених районах, вирішують або сприяють вирішенню проблемних питань.

За звітний період постійна комісія розглянула близько 30 звернень громадян, які мешкають в районах Харківської області, з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації. Усі проблемні питання вирішувались в установлені законодавством терміни, по деяких були направлені запити до профільних Департаментів облдержадміністрації, обласних служб та профільних Департаментів Харківської міської ради, з наступним інформуванням заявників.

Членів постійної комісії об'єднує відповідальна депутатська діяльність та активна життєва позиція. Постійна комісія здійснює свою діяльність на належному рівні, працює злагоджено та професійно. Депутати постійної комісії  поважають думку один одного та колег, що дає можливість швидко і без перешкод вирішувати проблемні питання та приймати необхідні рішення.

 

Голова постійної комісії                                                     О.Гусаров