ЗВІТ

про хід виконання у 2016 році та в I кварталі 2017 року обласної цільової Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2016 -2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 14 квітня 2016 року № 110-VII (зі змінами)

 

Сприяння розвитку громадянського суспільства є однією з найважливіших умов становлення України як демократичної, правової і соціальної держави. Це, насамперед, передбачає налагодження системи взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування  з інститутами громадянського суспільства, яка повинна базуватися на партнерстві, взаємній зацікавленості у досягненні цілей, пов’язаних із процесом демократизації усіх сфер державного і регіонального рівнів управління і суспільного життя, соціально-економічним і духовним прогресом, всебічним забезпеченням захисту прав і свобод людини та громадянина.

Згідно з чинним законодавством та на виконання Програми органи виконавчої влади обов’язково залучають представників громадськості до обговорення проектів нормативних актів та консультацій, семінарів, засідань «круглих столів» з актуальних питань життя країни. Така взаємодія відбувається у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

Щорічно складаються орієнтовні плани проведення консультацій з громадськістю. На офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації функціонує рубрика «Консультації з громадськістю», в якій створено підрубрики «Електронні консультації з громадськістю», «Публічні громадські обговорення», «Орієнтовні плани проведення консультацій з громадськістю». На головній сторінці веб-сайту розміщено банер «Громадська експертиза».

У 2016 році було заплановано проведення 60 консультацій з громадськістю. Оскільки проведення консультацій можливе не тільки за орієнтовним планом, але й за пропозицією щонайменше трьох громадських організацій чи органу влади, то загалом у 2016 році було проведено 82 консультації з громадськістю.

Консультації з громадськістю зачіпали такі сфери суспільно життя як: освітня та екологічна політика, охорона здоров’я, соціальний захист населення, розвиток економіки і підвищення конкурентоспроможності регіону.

Управлінням масових комунікацій Харківської обласної державної адміністрації (далі – Управління) узагальнено пропозиції від структурних підрозділів та складено орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю на 2017 рік, який  оприлюднено на офіційному сайті обласної державної адміністрації. В орієнтовному плані заплановано проведення 44 консультацій з громадськістю.

У першому кварталі відбулось близько 15 заходів в рамках проведення консультацій з громадськістю, ініційованих обласною державною адміністрацією. Це в першу чергу круглі столи, зустрічі з громадськістю, опитування на сайті.

Крім того, представники інститутів громадянського суспільства постійно беруть участь у консультаціях з громадськістю, які проводить Секретаріатом Кабінету Міністрів України. Так, щочетверга, для обговорення пріоритетів діяльності Уряду в режимі відеоконференції проводяться експертні зустрічі з керівниками міністерств і відомств України та експертами з інших міст України (Вінниця, Дніпро, Львів, Одеса, Полтава, Чернігів). У Харкові вони організовані на базі Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

У 2016 році було проведено 28 експертних зустрічей, участь в яких взяли 340 осіб. На них обговорювались проблеми реформування різних сфер суспільного життя, таких як безпека і оборона, реформа освіти та охорони здоров’я, реформа державних закупівель, екологічна політика тощо.

У I кварталі 2017 року було проведено 6 експертних зустрічей, в яких взяли участь 35 представників громадськості. Вони були присвячені обговоренню нормативно-правових актів, спрямованих на аналіз і розв’язання наступних проблем:

ефективне та безпечне поводження з відходами,

реформування служби екстреної медичної допомоги,

підвищення енергетичної незалежності,

зміцнення соціальної стійкості, захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб,

збереження природної спадщини,

формування сучасної системи педагогічної освіти.

 

Управління постійно співпрацювало з громадською радою при обласній державній адміністрації. Представників громадськості неодмінно залучають до обговорення суспільно важливих питань, які виносять на розгляд обласної ради або щодо яких готують розпорядження голови обласної державної адміністрації.

У 2016 році було проведено:

3 робочих наради з керівництвом облдержадміністрації щодо діяльності громадської ради;

1 робоча нарада з головою Харківської обласної ради С.І. Черновим;

13 засідань правління громадської ради;

114 засідань комітетів громадської ради;

43 засідання робочих груп;

забезпечено участь громадських експертів в експертних зустрічах з представниками центральних органів влади;

забезпечено участь у чотирьох заходах для обговорення проектів законів і стратегій, організованих ОБСЕ, КМУ та АП (зокрема засідання голів громадських рад у Міністерстві фінансів щодо обговорення проекту бюджету на 2017 рік);

57 телеефірів про взаємодію влади та громадськості, діяльність громадської ради при облдержадміністрації на телеканалі ОТБ  і на 7 каналі;

119 звернень громадян і трудових колективів були розглянуті на засіданнях відповідних комітетів щодо допомоги по захисту їх прав.

Активізовано взаємодію громадської ради з облдержадміністрацією та її структурними підрозділами. Представники громадської ради включені до складів колегій структурних підрозділів облдержадміністрації, що дає змогу співробітничати з органами виконавчої влади на більш високому рівні. Більш тісною стала співпраця між комітетами громадської ради та комісіями Харківської обласної ради, представники громадської ради включені до складів присутніх на засіданнях постійних депутатських комісій Харківської обласної ради з правом дорадчого голосу.

Керівництво та члени громадської ради приймали активну участь в роботі громадських рад при міністерствах та відомствах, робочих групах обласної державної адміністрації, обласної ради тощо по різним напрямкам.

В листопаді за ініціативи громадської ради проведена нарада щодо тарифів на послуги ЖКГ, в який взяли участь заступник голови облдержадміністрації Є. Шахненко, заступник Харківського  міського голови, керівники управлінь та комунальних підприємств сфери ЖКГ, депутати обласної та міської рад, інші представники громадськості. За результатами цієї наради була створена робоча група з питань тарифів ЖКГ.

В екологічному напрямку свої зусилля поєднали антикорупційний та екологічний комітети громадської ради. В результаті їх роботи була створена мапа Харківської області, на якій нанесені місця різних видів звалищ, очисні споруди, ландшафтні парки, радіоекологічний паспорт Харківської області тощо.

Були проведені дві антикорупційні експертизи проектів нормативно-правових актів.

У I кварталі 2017 року відбулися:

1 засідання громадської ради,

3 засідання правління громадської ради,

26 засідань комітетів,

4 телеефіри на обласному телебаченні.

Керівництво і члени громадської ради при обласній державній адміністрації протягом I кварталу 2017 року взяли участь у проведенні та організації:

- спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Харківській області в семінарі з питань перереєстрації громадських об’єднань, на якому було розглянуто необхідність перереєстрації статутів неприбуткових організацій згідно нових вимог українського законодавства. Було надано роз’яснення стосовно порядку внесення змін до статутних документів громадських організацій; акцентовано увагу на вимогах до оформлення статутного документа та його змісту;

- у засіданні обласної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми. На засіданні розглядали стан виконання плану заходів з реалізації «Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року та результативність роботи служб у справах дітей, закладів соціального захисту дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в роботі з дітьми, які зазнали жорстокого поводження в сім’ї;

- в конференції «Про реалізацію міської соціального проекту «Єдина соціальна мережа» у 2016 році та про напрями роботи в 2017 році».

На згаданій конференції підбивали підсумки виконання соціального замовлення та реалізації соціальних проектів в системі міського проекту «Єдина соціальна мережа» в 2016 році та перспективи роботи в 2017 році, доповіли про реалізацію пропозицій на виконання соціального замовлення і соціальних проектів, інформували про надання соціальних послуг під час реалізації пропозицій на виконання соціального замовлення і соціальних проектів в 2016 році та напрямки роботи в 2017 році, зокрема про реалізацію ґендерно чутливих проектів та розвиток паліативної та хоспісної допомоги в місті Харкові;

- в заході з підготовки до науково-практичної конференції «Роль роботи Українського реєстрового козацтва у вихованні духовності і патріотизму в громаді м. Харкова на сучасному етапі».

Під час цього заходу було обговорено організацію і результати роботи Українського реєстрового козацтва в східному регіоні України, значення вивчення історії козацтва в навчанні і вихованні студентів. Підготовлено проект програми конференції та визначено коло зацікавлених осіб;

- у заході в рамках акції «Зробимо Україну чистою», соціально-екологічна акція з прибирання та благоустрою засмічених зелених зон, а також місць громадського відпочинку, метою якої є формування у населення України культури дбайливого ставлення до довкілля, правильного поводження з відходами, об’єднання громади, влади, бізнесу та ЗМІ для розбору стихійних сміттєзвалищ.

- в інтернаціональному конкурсі «Міс Схід 5». Конкурс краси і таланту серед молоді східних націй був проведений з метою організації культурного дозвілля, сприяння розвитку творчих здібностей, а також створення умов для дружніх відносин і згуртованості східних націй в місті Харків. У заході взяли участь 22 дівчини-представниць Азербайджану, Грузії, Вірменії, Узбекистану, Індії, Туркменістану, Марокко, Нігерії  та України.

- участь в роботі державної комісії з атестації КП Люботинський інтернат "Дивосвіт". В рамках експертизи перевірено відповідність документації вимогам законодавства, якість загальної середньої освіти, дієвість внутрішнього моніторингу навчальних досягнень учнів, організацію роботи щодо професійного розвитку педагогічних працівників та загальний стан території, будівель і приміщень навчального закладу. Було опрацьовано забезпечення соціально-психологічного супроводу учнів, забезпечення якості управлінської діяльності внутрішнього контролю за організацією навчально-виховного процесу та роль навчального закладу у житті територіальної громади.

Разом з цим, слід зазначити, що недостатнє фінансування Програми не дало змоги виконати велику кількість суспільно-важливих заходів, таких як: проведення соціологічних досліджень із соціально актуальних для Харківської області питань; створення банку даних про суспільно значимі ініціативи ІГС області; проведення конкурсу серед журналістів на краще висвітлення проблематики громадянського суспільства; проведення щорічного обласного конкурсу «Кращий волонтер року» та ін.

 

У 2016 році на фінансову підтримку громадських організацій інвалідів та ветеранів згідно з рішенням сесії облради від 23 червня 2016 року № 186-VII «Про внесення змін до обласної цільової Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 14 квітня 2016 року № 110-VII» було виділено 690 тис. грн. (інформація щодо фінансування у 2016 році додається).

Профінансовано у 2016 році – 648,2 тис. грн., залишок – 41,8 тис.грн.

Фінансова підтримка статутної діяльності громадських організацій інвалідів, ветеранів, громадських чорнобильських організацій, організацій ветеранів АТО використовувалась на матеріальне заохочення, проведення урочистих та пам’ятних заходів, експлуатаційні і транспортні послуги, комунальні послуги, придбання канцелярських товарів, обслуговування оргтехніки.

З метою впорядкування з 2017 року фінансової підтримки статутної діяльності громадських організацій інвалідів, ветеранів, громадських організацій чорнобильських організацій, організацій ветеранів АТО було прийнято рішення обласної ради від 08 грудня 2016 року № 317-VII «Про внесення змін до обласної цільової Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2016 – 2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 14 квітня 2016 року № 110-VII», яким передбачено вилучення із зазначеної Програми фінансової підтримки статутної діяльності громадських організацій ветеранів, інвалідів, чорнобильців, учасників АТО. Цю функцію передано  до компетенції та ведення Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації шляхом внесення відповідних змін до Комплексної Програми соціального захисту населення Харківської області на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням № 15-VII.

У межах компетенції у 2016 році Управлінням надавалася організаційна допомога ветеранським організаціям щодо здійснення ними статутних завдань.

Відповідно до звітів громадських організацій, що отримували фінансову підтримку на статутну діяльність, було організовано та проведено велику кількість заходів різного формату та напрямків, стисла інформація щодо діяльності зазначених організацій наступна:

- Харківська обласна організація ветеранів України (керівник – Хіневич А.П.), організація об’єднує 1456 первинних, 7 міських, 36 районних ветеранських організації.

Головний напрямок роботи – укріплення ветеранського руху.

2016 рік - рік початку підготовки до 30-річчя утворення Харківська обласна організація ветеранів України.

Протягом року відбулися:

2 пленуми, 6 засідань президії, у тому числі одно - виїзне на базі шкільного музею СШ № м. Харкова;

            міжрегіональний шаховий турнір «Слобожанщина», присвячений й Дню Перемоги у Другий Світовій війні;

            у вересні 2016 року - обласний семінар ветеранського активу м. Харкова та області за участі керівників структурних підрозділів  облдержадміністрації;      розроблено та затверджено умови огляду-конкурсу первинних, районних та міських ветеранських організацій до 30-річчя утворення Харківська обласна організація ветеранів України (23.03.2017). Підсумки першого етапу — «За кращу первинну організацію» були підбиті в 2016 році, другого – в значать до Дня ветерана 01.10.2017 р.;

            урочисті збори до Міжнародного Дня людей похилого віку, Дня ветерана (01.10.2016 г.);

19-20 вересня з нагоди 73-ї річниці визволення Харківської області від фашистських загарбників на Меморіальному комплексі «Висота маршала І.С.Конєва» пройшли заходи за участі хорових колективів ветеранських організацій області та молоді;

заходи, присвячені дню народження О. Яроша в с. Соколове разом з письменником-історіком з Чехії Іржи Клуцем;

екскурсії на підприємства м. Харкова (завод «Комунар», ПО ім. Малишева та ін.);

12 жовтня - відвідування церемонії прийняття Присяги у Державній гімназії з ускладненою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус».

Триває робота з підготовки матеріалів для книги «Герої Другої світової війни - Харківська область».

Керівництво та члени Харківської обласної організації ветеранів України беруть участь в обласних заходах з нагоди державних свят та пам’ятних дат, в заходах, присвячених визволенню міст, районів області від фашистських загарбників (м. Дергачі, м. Барвінкове, с. Знам’янка Новодолазьського району).

 

- Харківський обласний Комітет Міжнародної Української спілки учасників війни (керівник – Конюшенко П.О.) (далі – ХОК МУСУВ) до складу входять організації колишніх партизанів-підпільників, малолітніх в’язнів жертв нацизму, ветерани війни – євреї, блокадників Ленінграду, жінок-фронтовичок, Героїв Радянського Союзу, дружин-вдів фронтовиків та Героїв Радянського Союзу.

Головні завдання – увічнення пам’яті загиблих воїнів, соціальний та правовий захист ветеранів та інвалідів війни, героїко-патріотичне виховання молоді,

Усі заходи, які проводив Харківській обласний Комітет Міжнародного Українського Союзу учасників війни (далі – Комітет МУСУВ) об’єднував девіз «Єднання поколінь», що мав на меті єднання людей усіх вікових груп та історичних епох в ім’я єдиної цілі – України, соборної та незалежної держави.

Участь у заходах, які проводились Комітетом МУСУВ, брали ветерани війни, учасники АТО, військовослужбовці Харківського гарнізону, студентська та учнівська молодь.

Протягом року проведено:

3 конференції («Уроки історії та сучасність»; «Злодіяння фашистів на Харківській землі»; «Вклад міста Харкова у розвиток флоту України, в тому числі ВМФ»);

5 засідань «круглого столу» («Сучасні захисники Батьківщини та захисники Батьківщини у 1941-1945 рр.», «Передача естафети героїчного минулого від старшого покоління – сучасним захисникам України у зоні проведення АТО», «Єднання поколінь усіх вікових груп та історичних епох», «Естафета поколінь»);

2 автопробіги по місцях бойової слави на Харківщині;

Крім того, за 2016 рік змонтовано та показано в ефірі обласного телебачення 2 відеофільми, керівник організації Конюшенко П.О. взяв участь у 3 телеефірах, присвячених державним святам, Дню памяті та примирення, Дню Перемоги над нацизмом у Європі.

Комітет МУСУВ проводив заходи і до інших святкових та памятних дат: Дня Конституції України, Дня Військово-Морських Сил Збройних Сил України, Дня Державного Прапора України, Дня знань, Дня партизанської слави, Дня захисника України, Дня Збройних Сил України.

- Харківська обласна спілка ветеранів Афганістану Української спілки офіцерів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (керівник – Рижков В.М.) (далі – ХОСВА УСВА) включає до свого складу 36 районних, 6 міських, 25 первинних організацій.

Діяльність ХОСВА УСВА здійснюється за наступними напрямками роботи: медико-соціальна, військово-патріотична, увічнення пам’яті загиблих,  культурно-масова.

Протягом 2016 року відбувались засідання правління та засідання президії  з актуальних питань діяльності організації.

Регулярно відбувалися виїзні засідання правління ХОСВА УСВА (смт Золочів, смт Нова Водолага, смт Пересічне, м. Дергачі).

Відповідно до розробленого Положення проводився щорічний огляд-конкурс на кращу організацію.

Велика увага надавалось лікуванню членів організації, у 2016 році на лікування до Харківського обласного госпіталю інвалідів війни було направлено 1500 чоловік.

У напрямку військово-патріотичного виховання щорічно організовується автопробіг «Маршрут пам’яті», фестивалі героїко-патріотичної пісні, зустрічі ветеранів з молоддю, конференції за участю студентства.

З метою увічнення пам’яті загиблих утворено композицію в Національному музеї «Висота маршала І.С. Конєва», музеях містах Лозова, Ізюм, Куп’янськ.

Встановлені пам’ятні знаки, пам’ятники в усіх районних центрах області, а в Дергачівському районі – в усіх сільських радах.

Представники організації проводять семінари та засідання «круглих столів» з актуальних питань роботи громадських організацій, патріотичного виховання молоді в районах та містах області.

            ХОСВА УСВА, її районні та міські організації щорічно проводяться спортивні турніри в пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів зі спортивного туризму, гирьового спорту, волейболу, боротьбі дзюдо, міні-футболу, боксу.

            Організація проводить концерти, вечори пам’яті на високому художньому рівні, організовує екскурсії по пам’ятним містам Харківщини та іншим регіонам України.

 

- Харківська обласна громадська організація «Спілка ветеранів АТО» (керівник – Сергієв О.С.), була заснована у квітні 2015 року в місті Харкові.

Станом на лютий 2017 року в організації зареєстровано 4200 особи, серед них – 70 членів сімей загиблих, 61 – інвалід війни. Більшість членів організації – бойові офіцери та солдати ЗСУ, СБУ, Добровольчих Формувань, ДПСУ, МВСУ.

Протягом 2015-2016 років за активної участі членів організації була розроблена процедура реалізації отримання документів права власності на земельні ділянки під садівництво та особисте сільське господарство у Харківській області.

У рамках проекту «Безоплатна правова допомога» створена програма з надання юридичної допомоги під назвою «СВОЇ» (очолює ветеран АТО, директор юридичної фірми Сапелкін М.С.).

Харківською обласною громадською організацією «Спілка Ветеранів АТО» було ініційовано звернення до Харківської обласної державної адміністрації та Харківської міської ради щодо встановлення в місті Харкові пам’ятника учасникам АТО та створення меморіального комплексу героям Слобожанщини. Місце під пам’ятник визначено на площі Захисників України, там встановлено пам’ятний знак. Відбувся конкурс на встановлення пам’ятника.

У рамках роботи організації був підписаний меморандум про співпрацю з ХОДА, Центром Зайнятості, ГО «Юридична Сотня», Міжнародним благодійним фондом «Відродження», ГО «Товариство Ветеранів АТО», ГО «Асоціацією учасників бойових дій та ветеранів АТО», ХОО ГО «Всеукраїнський Союз Ветеранів АТО», ГО «Спілка Інвалідів АТО», з якими співпрацюють і розробляють соціальні проекти, організовують наради, круглі столи тощо.

Втілюється в життя проект соціальної адаптації та психологічної та фізичної реабілітації. За підтримки Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації учасники АТО мають змогу з сім’ями раз на рік проходити санаторно-курортне лікування в санаторіях як області так країни. Є можливість пройти реабілітацію у Литовській Республіці (до 5 осіб на місяць) та Чорногорії.

Для психологічної реабілітації в м. Харкові створений анонімний центр, до якого можуть звертатись ветерани АТО.

Організовано можливість безкоштовно проходити фізичну реабілітацію після поранень у спортзалах та басейнах спортклубів «Малібу».

Завдяки активістам організації є можливість безкоштовно відвідувати виставки у м. Харкові, дельфінарій, планетарій, цирк, театри.

Працює сектор патріотичного виховання дітей, активісти мають змогу здійснювати заходи з патріотичного виховання, проводити уроки «Мужності» у закладах освіти різного рівня. Був організований унікальний проект дитячого вірша та малюнку «З любов’ю до України», створена книга «Вірші та малюнки - солдату», багато примірників якої активісти відвезли до зони АТО.

Харківська обласна громадська організація «Спілка ветеранів АТО» намагається допомагає бійцям, які відстоюють державу зі зброєю в руках на Сході України, відправляє на передову гуманітарну допомогу для захисників за підтримки обласної влади, волонтерів, підприємців та звичайних громадян.

Організація займається підбором учасників для направлення на навчання до ВНЗів м. Харкова за державні кошти.

Згідно програми «Патріоти до влади» декілька членів організації стали депутатами у об’єднаних територіальних громадах Харківської області.

У рамках ТРО м. Харкова почали працювати з Харківським обласним військовим комісаріатом.

 

- Харківська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів «СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ УКРАЇНИ» (керівник – Вінник А.І.) здійснює активну роботу в області з питань соціального захисту чорнобильців. Організовує надання консультацій з правових питань.

23 березня участь у Всеукраїнській акції солідарності чорнобильців у боротьбі за свої права  (м. Києві, близько 100 чол.)

30 березня організація проведення та участь в регіональних зборах ветеранських організацій-захисників вітчизни Харківської області (БК поліції за участю керівництва області).

14 квітня Харківська обласна рада за ініціативи організації розглянула питання про підтримку звернення регіональних зборів ветеранських організацій Харківської області до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України стосовно вшанування подвигу учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та соціальної підтримки ветеранів, і підтримала звернення та направила це рішення та Звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

На протязі квітня у кожному районі і містах області проведені урочисті збори та заходи з нагоди 30-ї річниці чорнобильської трагедії, в т.ч. в Молодіжному парку м. Харкова за участю голови адміністрації, голови обласної ради та духовенства проведена церемонія покладання квітів до пам'ятника жертвам чорнобильської катастрофи.

В Харківському національному академічному театрі опери та балету ім. М.В.Лисенка на урочистому засіданні вручені нагороди та відбувся концерт для чорнобильців.

      Було проведено:

-          благоустрій пам'ятників;

-          уроки пам'яті в учбових закладах;

-          відвідування чорнобильців в лікарнях та ліжкохворих на дому;

-          проведено акцію пам’яті  «Запали свічку»;

-          виступи членів організації в ЗМІ.

5 серпня в міській раді відбулася зустріч з керівництвом м. Харкова та «круглий стіл» з нагоди 28-ї річниці створення першої в Україні та в світі громадської чорнобильської організації «Чужой беды не бывает».

19 вересня - участь всіх керівників обласних та районних чорнобильських організацій в розширеній колегії Управління охорони здоров'я облдержадміністрації щодо надання медичної допомоги чорнобильцям та перспектив роботи КП «ОДРЗН».

22-24 листопада в санаторії «Березівські мінеральні води»  проведений Всеукраїнський семінар з планування завдань щодо соціального захисту інвалідів з числа громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та нарада «Напрацювання пропозицій щодо фінансування чорнобильських програм в проекті «бюджету України на 2017 рік».

3-4 грудня взято участь у ювілейному 10-му міжнародному фестивалю пісні «Чорнобильські мотиви» в м. Дніпро.

Протягом грудня у кожному районі і містах області проведені урочисті збори та заходи до Дня вшанування учасників ліквідації чорнобильської трагедії, в т.ч. в Молодіжному парку м. Харкова за участю голови облдержадміністрації, голови обласної ради та духовенства проведена церемонія покладання квітів до пам'ятника жертвам чорнобильської катастрофи.

16 грудня в санаторії «Роща» відбулося урочисте засідання з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС за участю керівництва області з врученням нагород. Після закінчення - святковий концерт майстрів естради Харківщини та учасників фестивалю «Чорнобильські мотиви».

Роботу організації постійно висвітлюється на власному сайті.

 

- Харківська обласна організація інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій (керівник – Сатушев В.І.)

Протягом звітного періоду організація з нагоди пам’ятних дат та державних свят (травень, червень, жовтень) проводила автопробіги з відвідуванням місць поховань загиблих в роки Другої Світової війни в м. Ізюм, на гору Крем’янець, до м. Сло’яногорська, м. Краснограда.

Було організовано відвідування воїнів 92-] ОМБ у м. Чугуєві разом із ветеранами, школярами, учнями ліцею.

У серпні керівництво організації у складі делегації Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції взяло участь у відвідування місць поховань воїнів, які загинули на території Республіки Молдова під час Другої Світової війни та святкуванні Дня визволення Республіки від фашистських загарбників.

За участі членів організації було проведено семінари на тему «Стан соціального та медичного забезпечення інвалідів війни та учасників АТО» у м. Вінниця (травень), м. Луцьк (червень), м. Кременчук (листопад).

Організовано та проведено загальні збори по обранню та переобранню голів організацій у м. Ізюм, Харківському районі, Московському районі м. Харкова.

 

- Харківська обласна спілка сімей воїнів загиблих (померлих) та ветеранів, інвалідів, учасників бойових дій в Афганістані та інших локальних війн (керівник – Мартинова А.К.)

Основною метою організації є консолідація зусиль членів сімей загиблих для ефективного використання їх потенціалу по сприянню соціального захисту членів сімей воїнів загиблих (померлих) та ветеранів , інвалідів, учасників бойових дій в Афганістані та інших локальних війнах (скорочено: ХОССВЗА).

Основні задачі та робота ХОССВЗА за 2016 рік: зустрічі зі школярами та ліцеїстами м Харкова; безкоштовне проведення екскурсій та лекцій в музеї загиблим в Афганістані; правова допомога сім’ям загиблих (померлих) воїнів, інвалідам, учасникам бойових дій та членам їх сімей; проведення заходів по увічненню пам’яті та подвигів ветеранів загиблих в Афганістані та допомога в належному утриманні місць їх поховань; проведення зустрічей, тематичних вечорів в приміщенні Спілки для психологічної, моральної допомоги членам сімей загиблих (померлих) в Афганістані; організація відвідування культурних заходів у м. Харкові членами Спілки та їх сім’ями; сприяння працевлаштуванню, вирішенню питань лікування та оздоровлення членів Спілки та їх сімей; відвідування хворих та самотніх членів Спілки на дому та ін.

 

- Харківська обласна Асоціація громадських організацій інвалідів та ветеранів війни (керівник Дроботько В.І.) (далі – Асоціація) об’єднує 172 громадські організації, зокрема ветеранські організації, ветеранів війни та праці, учасників антифашистського опору, колишніх в’язнів концтаборів, ветеранів та інвалідів Афганістану.

Члени Асоціації входять до громадського Комітету з оборони Харківщини та активно в ньому працюють. В Асоціації працюють безкоштовно юрист, психолог, аудиторська служба.

В рамках безстрокової патріотичної акції «ЗАХИСТИМО І ЗБЕРЕЖИМО УКРАЇНУ», яка була започаткована у лютому 2014 року Асоціацією і Харківським обласним Комітетом ветеранів військової служби – учасників Холодної війни у 2016 році відбулися:

14 лютого - тематичний вечір до Дня шанування учасників бойових дій в інших державах у школі-інтернаті для дітей діабетиків;

17 лютого - тематичний вечір «Виконуючи військовий борг, ми були вірні присязі» у школі-інтернаті для обдарованих дітей;

19 лютого - тематичний вечір до Дня шанування учасників бойових дій в інших державах у школі-інтернаті ім. Короленко;

22 лютого - тематичний вечір «Захист Вітчизни – священний борг» у Кадетському коледжі;

22 червня - спільний захід Асоціації з міською радою та районною державною адміністрацією м. Красноград до Дня скорботи і шанування пам’яті жертв війни в Україні;

17 жовтня – урочистий «круглий» стіл до дня визволення України на тему «Наступництво поколінь – «Пам’яті полеглих будьте гідні». Перша частина заходу – у м. Золочів Харківської області; друга частина – на базі Асоціації.

Протягом 2016 року Асоціацією  було організовано та проведено:

10 – 19 лютого - тематичні лінійки, вечори та уроки мужності на тему «Захист Батьківщини – священний борг» у загальноосвітніх школах № 29, 89, 129, 147, інтернаті ім. Короленка, технікумі ім. Ананченка (для інвалідів), санаторній школі з туберкульозною іхтіологією. Приймали участь члени Асоціації – ветерани військової служби учасники Другої світової війни, Афганці, Чорнобильці, миротворці, учасники АТО;

20 лютого - тематична шкільна лінійка «Герої не вмирають – вони живуть вічно», присвячена пам’яті Небесної сотні;

11 березня -  тематичний вечір «Славімо жінку-матір», присвячений 25-річчу Ради багатодітних сімей Шевченківського району м. Харкова;

11 квітня - тематичний вечір «Скажи фашизму – ні!», присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів нацистських концтаборів на базі Української інженерно-педагогічної академії;

21 квітня - тематичний вечір «Вони захистили Україну і Європу від атомної чуми», присвячений 30-річчу аварії на ЧАЕС;

3 травня - урочисте засідання Президії Харківського обласного Комітету ветеранів військової служби – учасників Холодної війни, яке присвячене 71-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Голова Комітету Гончаренко Олексій Миколайович;

17 травня - засідання комітету соціального захисту населення громадської ради при облдержадміністрації під керівництвом голови комітету В.І. Дроботько. Розглянуто питання законодавчого забезпечення соціального захисту інвалідів та ветеранів війни. Висловлені пропозиції, які потребують розгляду як на обласному, так і на державному рівнях.

7 червня «круглий стіл» на тему «Роль і місце органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у виконанні Закону України «Про добровільне об’єднання територіальний громад». Ініціатори: Харківська громадська рада при обласній державній адміністрації, Харківський обласний Комітет ветеранів військової служби – учасників Холодної війни.

23 серпня - урочисте засідання керівників громадських організацій, які входять в Асоціацію з нагоди Дня прапора України та Дня незалежності України.

8 вересня - семінар з керівниками громадських організацій, які входять в Асоціацію на тему «Зміни до Податкового кодексу України. Дії неприбуткових організацій щодо перереєстрації статутів згідно з вимогами українського податкового законодавства»;

20 вересня - шкільна лінійка у школі-інтернаті ім.В.Г. Короленка, присвячена Міжнародному дню миру;

7 жовтня -  мітинг-реквієм та панахида за загиблими воїнами на Висоті маршала Конєва до Дня визволення України від фашистських загарбників. Друга частина заходу – тематичний вечір «Вони визволили Україну від фашизму» на базі Асоціації.

10 жовтня - тематична конференція на тему «Соціальний та правовий захист ветеранів та інвалідів війни, військовослужбовців, учасників бойових дій АТО». Перша частина заходу: м. Чугуїв Харківської області; друга частина – на базі Асоціації.

11 листопада - виїзний семінар на тему «Слава честь та повага морякам-підводникам, захисникам  Вітчизни! Патріотизм - у серцях!». Перша частина заходу: с. Гусарівка Балаклійського району Харківської області; друга частина – на базі Асоціації;

грудень - видання збірки поезії ветерана-чорнобильця Лимака Володимира Васильовича під назвою "Сильные духом".

 

- Представництво Всеукраїнської спілки громадських організацій «Конфедерація громадських організацій інвалідів України» в Харківській області (керівник Родіонов О.В.) проводить значну роботу з соціального захисту інвалідів, особливо в сфері надання їм соціальної, медичної, економічної та правової допомоги по забезпеченню  конституційних гарантій на реабілітацію та працевлаштування. Представництво об’єднує 38 організацій, які налічують понад 25 тисяч інвалідів. З них 5 є осередками Всеукраїнських спілок та 18 – з районів області.

Велику увагу в Представництві приділяють працевлаштуванню людей з обмеженими можливостями здоров`я та створенню для них робочих місць. В організаціях-колективних членах створено 11-ть підприємств, на яких працює понад 50 людей з особливими потребами, середня заробітна платня яких перевищує встановлений мінімум.

Не забувають у Представництві і про спорт для інвалідів, особливо рекреаційний. Починаючи з 2006 року, харків’яни беруть участь у всеукраїнських рекреаційних іграх серед інвалідів усіх нозологій «У волі – сила» та в Молодіжних іграх для інвалідів.

Крім того, Представництво та його колективні члени організують та проводять змагання районного, міського, обласного рівнів, беруть участь у міжнародних змаганнях.

З  2010 року були започатковані Всеукраїнський фестиваль творчості інвалідів «На крилах натхнення», всеукраїнський професійний конкурс серед журналістів на краще висвітлення життєдіяльності інвалідів «Золота нить Аріадни»; щорічно проводить спільно зі структурними підрозділами  облдержадміністрації обласний фестиваль творчості інвалідів «На крилах натхнення».

Члени Конфедерації проводять значну роботу, насамперед, Харківська обласна асоціація інвалідів та ветеранів війни та Харківська обласна організація інвалідів ВОІ СОІУ. Чималу діяльність в своїх районах та містах проводять Нововодолазька та Вовчанська районні організації інвалідів, Чугуївська об’єднана організація інвалідів Афганістану, Спілка інвалідів «Потенціал» м. Первомайська,  Центр реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів м. Лозова, Харківська міська організація інвалідів-ветеранів, яка проводить значну культурно-масову роботу, Центр реабілітації інвалідів «Біатрон – 3» проводить роботу з інвалідами по виготовленню виробів декоративно-прикладного мистецтва.

Представництво будує свою діяльність у тісній взаємодії з органами влади та місцевого самоврядування, іншими державними організаціями, які сприяють справі соціально-трудової та медичної реабілітації інвалідів. Голова Представництва є головою громадської ради при обласній державній адміністрації.

 

- Харківська обласна організація Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» (керівник Новікова З.А.)

Щорічного організовує та проводить в різних районах Харківщини туристично-спортивний табір соціально - фізкультурної реабілітації людей з обмеженими фізичними можливостями «Єдність людини й природи - шлях подолання життєвих перешкод».

Відбулись виїзні семінари на тему: “Соціалізація та реабілітація людей з обмеженими фізичними можливостями в умовах ознайомлення та обговорення історії та архітектури рідного краю” у червні 2016 року у с. Сковородинівка Золочівського району, у жовтні 2016 року у с. Основинці Краснокутського району), тематичний круглий стіл до Дня інвалідів.

 

- Харківська обласна рада (регіональний осередок)Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»(керівник Трифонова Л.Ф.) об'єднує 18 районних  та міських організацій інвалідів та займає значне місце в інвалідному русі Харківщини, яка по праву вважається потужним регіоном України у справі, що направлена на всебічний захист людей з особливими фізичними потребами.

Організація проводить заходи різних напрямків: семінари, круглі столи, конференції, фізкультурно-реабілітаційні спортивні заходи, екскурсії, виставки робіт людей з обмеженими можливостями, а за спонсорські кошти – відвідування театрів, дельфінарію, цирку. Усі заходи мають практичний характер.

Зазначені заходи сприяють взаєморозумінню між інвалідами і керівниками Департаменту соціального захисту населення, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Фонду соціального захисту інвалідів, Обласного центру зайнятості, яких обов'язково запрошують на заходи.

За рахунок коштів місцевого бюджету у 2016 році Харківською обласною радою ВОІ СОІУ було проведено: круглий стіл на тему «Реабілітація інвалідів, проблеми ефективного впровадження законодавства на регіональному рівні», семінар «Створення умов для безперешкодного доступу осіб з обмеженими можливостями до об'єктів соціальної інфраструктури», безкоштовні юридичні консультації для інвалідів та членів їх сімей.

Інформацію про проведені заходи  та фото з цих заходів ХОР ВОІ СОІУ надсилає ВОІ СОІУ, Державній службі з питань інвалідів та ветеранів та Міністерству соціальної політики України.

 

- Харківське обласне відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів (ХОВ ВОВ) (керівник – Б.Волос).

Всеукраїнське об’єднання ветеранів створено в 1996 році з ініціативи Героїв України – В. Чорновола та учасника Великої Вітчизняної-Другої світової війни, академіка І. Юхновського. ВОВ постала як альтернатива низці проімперських громадських організацій, які активно блокували поступ України на шляху до незалежності та євроінтеграції.

У 2016 році здійснювалась постійна робота щодо розбудови осередків, налагодження співпраці з керівництвом регіональної та місцевої влади,  інформування управлінців стосовно проблем ветеранського руху.

Фінансова підтримка статутної діяльності надала змогу вперше придбати нову оргтехніку (принтер, сканер, ксерокс), розширити коло заходів, спрямованих на реалізацію статутних завдань, планувати нові ініціативи. Були делеговані ветерани до складу громадських інституцій при органах влади та силових структурах.

Забезпечували цілодобове обслуговування бійців на волонтерському пункті «Південний пост», передали для їхніх потреб кошти у сумі 500 грн.; допомагали пораненим та переселенцям, виїжджали у зону АТО з мистецько-просвітницькими програмами, консультативно-лікарською та організаційно-методичною допомогою. Направляли  мистецько-лекторські групи ветеранів на зустрічі з призовниками ЗСУ, які відбували на місця постійної дислокації.

Напередодні Нового року започаткували проект «Різдвяна колядка – захисникам Вітчизни». На отримані кошти придбали  ліки та обладнання для військових реабілітаційно-відновлювального центру, на друк матеріалів про злочини Кремля, збірки Різдвяної пісенної творчості, якими відзначили переможців Першого обласного конкурсу шкільної колядки. Провели «Шевченківські читання» для школярів та військових зони АТО, студентів вищих навчальних юридичних закладів України. Для жінок-волонтерок «Південного посту» організували літературну композицію «Які бувають жінки…».

Взяли участь у волонтерській програмі агітаційного поїзду миру, здійснюваній під егідою Міністерства культури України.

Здійснили низку мистецьких, меморіальних та інформаційних заходів з відзначення державних свят.

Згідно офіційної домовленості з керівництвом харківських театрів, організовували зустрічі з митцями, забезпечили відвідування військовослужбовцями в/ч 3017 та курсантами благодійних концертів  Харківського муніципального театру народної музики України під керівництвом Ю.Б. Алжнєва.

В рамках Всеукраїнського процесу декомунізації підготували пропозиції до історико-топонімічної комісії про перейменування об’єктів вулично-дорожньої мережі м. Харкова та встановлення меморіальних знаків, присвячених Героям Слобожанщини, які вели жертовну боротьбу проти комуно-більшовицького режиму. Підготовлено  статтю-розвідку  голови ХОВ ВОВ «Слобожанські Крути або Хто історію нашу нам розкаже», яка на основі архівних документів засвідчує як унікальну підтримку населенням Центральної Ради та її Універсалів, так і тотальний характер спротиву українців  російській агресії у 1917-1921 роках.

Здійснили заплановану туристичну поїздку за маршрутом «Харків - Батурин - Поле Конотопської битви - Канів».

Організували громадський Університет здоров’я, ознайомили ветеранів з реалізацією державної політики боротьби з тютюнопалінням в Україні, надали практичні рекомендації щодо здійснення медико-просвітницької  роботи серед населення. За кошти ветеранів придбали засоби контролю артеріального тиску, медичну аптечку, здійснили передплату на друковані видання 2016 року.

Проводили постійну роботу із надання органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування фінансової допомоги ветеранам, котрі перебувають у скрутних матеріально-побутових умовах, мають проблеми з медико-санітарною допомогою. Підготували методичні рекомендації для ветеранів з деталізацією змісту документів, для розгляду отримання матеріальної допомоги.

 

Управління протягом звітного періоду проводило заходи та сприяло національно-культурним об’єднанням області у проведенні заходів, спрямованих на виховання міжнаціональної поваги та толерантності.

До складу громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації входять  представники 7 громадських об’єднань національних меншин

У 2016 році в області були проведені наступні заходи:

09.02. В Харкові відбулась презентація документального фільму «Етнічні німці Харківщини», створеного творчим колективом під керівництвом Ігоря Денисюка в кооперації з Радою німців України. Повнометражний фільм, присвячений 75-річчю депортації німців, розповідає про історію меншини на Харківщини та сучасне життя німецької громади Харкова.

23.02. Харківське обласне товариство німців «Відергебурт» в Академії культури організувало вечір до 101- річчя з дня народження піаніста та громадського діяча німецького походження Святослава Ріхтера.

12.03. Концертом "Аромат Еллади" в Харківському університеті мистецтв ім. І.П.Котляревського розпочався Фестиваль грецької культури, організований Харківським міським товариством греків «Геліос».

02.04. У рамках Фестивалю грецької культури і спільного культурного проекту Харківського міського товариства греків "Геліос" та Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна «Афінські вечори» проведено круглий стіл до 240-річчя з дня народження Іоанна Каподистрії, грецького державного діяча, першого правителя незалежної Греції (1827–1831 рр.).

28.04. Харківська обласна організація «Грузинське національно-культурне товариство «Сакартвело» провела концерт для харків'ян і вимушених переселенців із зони військових дій. В Харківському муніципальному культурному центрі виступили творчі колективи і виконавці грузинських національно-культурних об'єднань Харкова, а також співак з Грузії Георгій Хабеішвілі.

05.05.– в День катастрофи та героїзму в Харкові вшанували пам’ять загиблих у часи Голокосту євреїв Європи. До харківської Стіни плачу в  Індустріальному районі міста колишні в’язні гетто, представники єврейських організацій, органів влади поклали квіти і запалили поминальні  свічки.

18.05. У Харкові вшанували пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу. В акції на майдані Свободи взяли  участь близько 200 харків’ян і гостей міста, зокрема, представники кримськотатарської діаспори, активісти Харківського Євромайдану та інших патріотичних організацій.  Про трагічні події 18.05.1944 р. учасникам заходу нагадали представники кримськотатарського земляцтва Аліме Кірімова, Емір Бекіров. Перед присутніми виступив заступник директора Департаменту масових комунікацій – начальник управління внутрішньої політики Ігор Ісаєнко, один з координаторів Харківського Євромайдану Ігор Розсоха, священик отець Віктор Маринчак.

18.05. у Міжнародний день музеїв у Красноградському краєзнавчому музеї ім. П.Д. Мартиновича була відкрита експозиція, присвячена 106-й Казахській національній кавалерійській дивізії, яка майже повністю загинула на Харківщині в 1942 р. Протягом чотирьох років пошукову роботу для створення експозиції виконувало Харківське міське національне громадське об`єднання казахстанців «Бірлик» під керівництвом Макки Каражанової. У церемонії відкриття виставки та покладання квітів до пам’ятного знаку дивізії взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні та Молдові Самат Ордабаєв, голова Красноградської районної державної адміністрації Євген Третяков, громадськість району.

19.05. На відзначення Міжнародного дня національного костюму в центрі Харкова національно-культурні товариства організували флеш-моб у етнічних костюмах народів світу. У акції взяли участь представники великих національних громад та іноземних земляцтв Харківщини: в’єтнамської, індійської, казахської, китайської, кримськотатарської, таджицької, узбецької та ін. 

20.07. В Харкові з ініціативи громадської духовно-просвітницької організації «Чачімо» та ГО «Національно-культурне товариство циган «Ромен» відбувся круглий стіл представників 7 ромських громадських організацій області, які вирішили об'єднатись в «Альянс ромського руху». Метою нового Альянсу визначена адвокація інтересів ромів в різних органах влади і розвиток ромських громад в контексті державної Стратегії захисту та  інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство.

Творчі колективи з м. Харкова – "Очі чорні" (під керівництвом заслуженої артистки України Людмили Карафетової та Володимира Карафетова) і дитячий ансамбль "Джетане" (під керівництвом Альбіни Коваль) взяли участь у І Всеукраїнському фестивалю ромського мистецтва, присвяченому 25-річчю незалежності держави, який 26-27.08. 2016 року було проведено в Миколаївській області.

11.09. В приміщенні харківської загальноосвітньої школи № 131 обласне товариство азербайджансько-української дружби «Достлуг» відкрило Центр азербайджанської культури і новий навчальний рік в Азербайджанському культурно-освітньому центрі «Достлуг».

07.10. - 18.11. Харківське міське товариство греків «Геліос» провело 16-й сезон Днів грецької культури в м. Харкові. Ці Дні товариство організовує з 2001 року і присвячує державному святу Грецької Республіки – Дню «Охі!», яке щороку відзначається 28 жовтня. У заходах активну участь завжди беруть Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, інші ВНЗ і бібліотеки Харкова.

13-23.10. Єврейський культурний центр «Бейт-Дан» організував Дні єврейської культури ЇДИШ ФЕСТ 2016, у рамках якого проведені 14-й Міжнародний фестиваль традиційної єврейської музики «Харків клезмер Тег», лекція «Що є ідишу сказати в 21 столітті», виставки і зустрічі з дослідниками історії та мистецтва євреїв України.

15-16.10. Харківське товариство польської культури за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Харкові та обласної державної адміністрації організувало ХХ Дні польської культури в Харкові. Серед ювілейних заходів на відзначення 25-річчя місцевого польського товариства найбільш помітними були конференція «Внесок поляків у історико-культурний розвиток Харкова» 15 жовтня та урочистий концерт артистів  Варшавської опери в Харківському національному академічному театрі  опери і балету ім. М.Лисенка 16 жовтня.

23.10. В рамках традиційних Тижнів Німеччини в Україні реалізований проект «Німецький Харків» за участю Харківського обласного товариства німців «Відергебурт» та інших громадських об’єднань, Почесного консульства Федеративної Республіки Німеччина в Харкові. Проект запропонував харків’янам екскурсію по місцях діяльності німців у Харкові ХІХ-ХХ століть, виступ молодіжного фольклорного танцювального колективу, презентацію книг і сувенірів.

В грудні Харківська обласна об’єднана єврейська громада на відзначення 75-ої річниці трагічних подій у Дробицькому Яру організувала в галереї «АВЕК» виставку «Попіл Дробицького Яру» і концерт-реквієм у обласній філармонії (14 грудня ).

В грудні 2016 року за ініціативою Харківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на виконання плану заходів щодо реалізації в Харківській області «Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року», спільно з ромською громадською організацією «Чачімо» відбувся семінар-тренінг за темою: «Рома. Культура, традиції та міжкультурна комунікація» для фахівців із соціальної роботи названого центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, спеціалістів Харківського обласного центру матері та дитини (м. Люботин) та управління соціального захисту населення Харківської райдержадміністрації.

25 листопада відбулася Робоча нарада під головуванням заступника голови облдержадміністрації М. Черняка з питань виконання в області Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини за участю керівників структурних підрозділів ХОДА, керівників Барвінківської, Вовчанської, Дергачівської, Зачепилівської, Сахновщинської та Харківської РДА, представників територіальних органів державної влади – головних управлінь Державної міграційної служби, Національної поліції, Пенсійного фонду, органів місцевого самоврядування і зацікавлених громадських організацій.

За результатами наради визначені найбільш нагальні проблеми ромського населення Харківської області.

За підсумками Робочої наради вирішено спільно з ромськими громадськими організаціями підготувати Меморандум про вдосконалення обласного Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції ромського населення в українське суспільство до 2020 року.

В I кварталі 2017 року за участю представників органів державної влади і місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства відбулись наступні заходи, спрямовані на формування громадянської культури та підвищення рівня толерантності в суспільстві:

Харківське товариство польської культури організувало різдвяні святкування в національних традиціях – учні Харківської суботньої школи польської мови підготували концерт під назвою Jasełki («Яселки»).

14 січня Харківське міське товариство греків “Геліос” організувало святкування новорічних і різдвяних свят у форматі «великої грецької сім’ї».

4 березня за участі обласного товариства азербайджансько-української дружби «Достлуг» в Харківському національному академічному театрі опери і балету організовано концерт народного артиста України В. Гришка, присвячений пам’яті легендарного азербайджанського співака Мусліма Магомаєва.

5 березня Ізраїльський культурний центр в Харкові організував святкування Пурім – свята єврейського народу з музичними та карнавальними номерами.

18 березня виставкою робіт сучасних фотографів Грецької Республіки в мовному центрі «International House» відкрився щорічний Фестиваль грецької культури, присвячений Дню національного відродження Греції.

Керівники і активісти національно-культурних товариств Харківщини брали активну участь в обласних заходах з відзначення державних свят і пам’ятних дат.

Для забезпечення належного висвітлення у засобах масової інформації виконання законодавства у сфері міжнаціональних відносин, задоволення культурно-просвітницьких, мовних, інформаційних потреб національних меншин, які проживають на Харківщині, Управління постійно рекомендує ЗМІ області всіх форм власності організувати поширення матеріалів, спрямованих на розвиток гармонійних міжетнічних відносин та реалізацію прав національних меншин.

Керівництвом та фахівцями Управління постійно проводяться робочі зустрічі з представниками національно-культурних товариств області та ветеранських організацій, у тому числі учасників АТО, під час яких надається організаційна допомога та консультації щодо здійснення ними статутної діяльності.

Заступник голови обласної державної адміністрації М.Є. Черняк, керівництво Управляння постійно проводили робочі зустрічі з керівництвом Східного міжрегіонального відділу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, керівниками громадських організацій учасників АТО. Разом обговорювались проблемні питання, заходи з підготовки та відзначення в області у 2016 році Дня захисника України. Було створено Координаційну раду громадських організацій учасників АТО при обласній державній адміністрації.

З нагоди 30-річчя з Дня Чорнобильської трагедії було розроблене та прийняте розпорядження голови обласної державної адміністрації від 28.01.2016 № 23 «Про відзначення в області Року вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильскій АЄС та пам’яти жертв Чорнобильської катастрофи», яким було утворено Робочу групу з підготовки обласного плану заходів. Робоча група під час засідань розглядала проект плану, надавала його на затвердження та контролювала виконання протягом року.

Управління здійснювало координацію та супроводження проведення урочистих заходів відповідно до обласних планів заходів з нагоди державних свят та пам’ятних дат, запрошував до участі представників громадських організацій, політичних партій, об’єднань громадян у заходах до Дня Соборності України, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 30-ї річниці з Дня Чорнобильської трагедії, Дня Перемоги над нацизмом у Європі, Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги, Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, Дня Державного Прапора, Дня Незалежності України, Дня закінчення Другої світової війни, Дня Партизанської слави, Дня захисника України, Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників, Дня Гідності та Свободи, Дня пам'яті жертв Голодоморів,  Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та ін.

 

 

Начальник Управління

масових комунікацій

обласної державної адміністрації                                      В.В. Аннопольська

 

Ісаєнко 700 50 18

Образцова 700 50 16